Torsdag 12. februar var det førpremiere og Jentekveld på «Wuthering Heights» hos Fredrikstad Kino. Publikum møtte opp i stort antall for å oppleve den nye filmatiseringen av Emily Brontës tidløse kjærlighetsdrama på stort lerret.
Under førpremieren var Fredrikstad Kino landets tredje beste besøkte kinoby på filmen, kun slått av Oslo og Trondheim.
– Det er veldig hyggelig å se at så mange valgte å komme til oss denne kvelden. «Wuthering Heights» treffer et bredt publikum, og vi merker at førpremierer og Jentekveld betyr mye for mange, sier kinosjef Jørgen Søderberg Jansen.
Å oppleve film på kino er mer enn bare å se en film. Det er en felles opplevelse som kan deles med andre, og arrangementer som Jentekveld viser hvorfor kino fortsatt har en viktig rolle som både kulturarena og sosial møteplass.
Fredrikstad Kino blant topp tre kinobyer på «Wuthering Heights»-førpremieren
Publisert
13. februar 2026
